Репродуктивна перевага партеногенетичних дощових червів Aporrectodea trapezoides над батьківським амфіміктичним видом A. caliginosa (Oligochaeta, Lumbricidae)

ЗаголовокРепродуктивна перевага партеногенетичних дощових червів Aporrectodea trapezoides над батьківським амфіміктичним видом A. caliginosa (Oligochaeta, Lumbricidae)
Тип публікаціїJournal Article
Рік публікації2020
АвториМежжерін, СВ, Чайка, ЮЮ, Жалай, ЄІ
Abbreviated Key TitleDopov. Nac. akad. nauk Ukr.
DOI10.15407/dopovidi2020.02.076
Номер видання2
РозділБіологія
Нумерація сторінок76-81
Дата публікації2/2020
МоваРосійська
Анотація

Порівняльне дослідження індивідуальної плодючості партеногенетичного A. trapezoides і амфіміктичного A. caliginosa дощових червів проведено в лабораторних умовах. Встановлено, що апоміктичний вид має більш високий репродуктивний потенціал, ніж амфіміктичний. Це виявляється як у більшій кількості вироблених коконів, так і ювенільних особин, що вижили. Очевидно, що незважаючи на відсутність мейозу ефективність овогенезу у триплоїдного виду A. trapezoides вища, ніж у диплоїдного A. caliginosa. У кінцевому підсумку це означає, що мейоз не завжди є найефективнішим способом виробництва гамет у тварин, а амфіміксис — найрезультативнішою формою розмноження. Високий репродуктивний потенціал партеногенетичних червів у поєднанні з одностатевою структурою поселень та екологічною пластичністю, імовірно, і забезпечують їм широке поширення, причому в місця і регіони, що історично для них є не дуже сприятливими.

Ключові словаAporrectodea, дощові черви, партеногенез, плодючість